|
|
  • Apple Watch
  • Apple Watch
  • Apple Watch

Apple Watch

4 May 2015 // AUTHOR: // CATEGORY: Apple, Wearables , , // Comments Off on Apple Watch

Minulý pátek se začaly ve vybraných zemích prodávat chytré hodinky Apple Watch. A samozřejmě byl tento start bedlivě sledován. Zaprvé se jednalo o první produkt, na kterém již neparticipoval Steve Jobs, zadruhé to bylo první vkročení Applu do pro něj neznámých vod fashion odvětví a zároveň vytvoření úplně nové kategorie produktu.
Každopádně i přes to vypadají aktuální prodeje famózně. Během prvních 24 hodin se jich prodalo více než konkurenčních chytrých hodinek se systémem Android Wear za celý rok.

Z prvních recenzí je jasně viditelné, kde budou silné stránky Apple Watch. Rozhodně to bude platba Apple Pay přiložením hodinek k terminálu, využití Passbook – tedy vstupenky, letenky, věrnostní karty atd. přímo na ruce bez nutnosti jejich hledání v peněžence. Apple Watch tedy čas svým majitelům nejen ukazují, ale především jim ho šetří.
A nejen to. Budou velmi silné i v health segmentu díky všemožným senzorům a případnému sdílení dat z nich přímo s lékaři.
Otázkou ale zůstává, jestli si lidé zvyknou na chytré hodinky v dlouhodobém pohledu. Obecně totiž wearables mají jedno takové ošklivé tajemství, že během několika měsíců nošení skončí přibližně polovina těchto zařízení odložená někde v šuplíku bez dalšího zájmu svých majitelů.

Nezbývá tedy než vyčkat, jestli se toto podařilo Applu nějakým způsobem vyřešit.
Každopádně si poznamenejte do kalendáře minulý pátek. To totiž začal souboj o další obrazovku. Tentokráte o tu, kterou bude mít celá řada z nás již brzy na své ruce.

Vytvořeno pro Marketing Sales Media – 4.5.2015Comments are closed.