|
|

O životě, smrti a pornu. CES 2016

18 January 2016 // AUTHOR: // CATEGORY: Digital, Tech, VR, Wearables // Comments Off on O životě, smrti a pornu. CES 2016

Veletrh CES, který se koná vždy v lednu v Las Vegas, představil celou řadu novinek a hlavně směrů, kterými se bude celý trh v dalších letech ubírat.

Jasným trendem jsou elektromobily, kterých po úspěchu společnosti Tesla přibývá stejně jako aut u dobíjecích stanic. Nejviditelnějším byl koncept čínské společnosti Faraday Future připomínající batmobil skřížený s Bugatti Veyron.

faraday-future-ffzero1-concept-top-view-02

Velký dojem na mě udělala virtuální realita od různých společností. Oculus VR, koupený minulý rok Facebookem, představil dlouho očekávanou prodejní verzi své virtuální reality Rift. Mark Zuckerberg s ní má velké plány. I když jsou zatím vidět pouze hry, tak další typy obsahu, například v podobě virtuálních VRPorn_no-logokoncertů, interaktivních filmů, popřípadě přímo virtuálního rozšíření Facebooku budou jistě následovat. Každopádně v rámci veletrhu bylo již představeno i VR porno a jak víme z příkladu VHS kazet, toto je průmysl, který dokáže rozhodnout o životě či smrti technologií.

Na veletrhu byly vidět i hromady wearables, nebo chcete-li raději hrozivým českým slovem – nositelností, už ne jen ty základní pro vaše zápěstí, ale i stále častěji se objevující chytrá trička, podprsenky i ponožky. Ty budou sledovat všechny vaše aktivity s nadějí, že více dat znamená lepší zdraví a kvalitnější život.

Nechyběly ani drony. Kdekdo už chce pomocí nich dopravovat zboží, přenášet těžší a kvalitnější kamery nebo útočit na lídry teroristů. Čínská společnost Ehang by ale ráda v dronech dopravovala lidi. Snad to nebudou testovat v Evropě.

V rámci veletrhu připojil Nielsen novináře z Engadget k neuroscience senzorům a nechali jsme ho procházet a sledovat jednotlivé novinky. Následně jsme vyhodnotili, co ho nejvíce zaujalo. Víte, co to bylo? Byly to nové pračky.Comments are closed.