|
|

LinkedIn byl koupen Microsoftem, sakra.

21 June 2016 // AUTHOR: // CATEGORY: Digital // Comments Off on LinkedIn byl koupen Microsoftem, sakra.

Už řadu let si platím zlatý účet na profesní sociální síti LinkedIn. Díky tomu se mi podařilo za tu dobu 13467709_10206419988083866_1354892311_ospojit s úžasnými lidmi. Nedávno si mě například po jedné úspěšné prezentaci přidal i Vice President Snapchatu. Vnímal jsem LinkedIn hodně pozitivně a vždy, pokud jsem potřeboval radu od špiček v oboru, tak jsem ji po zaslání placené zprávy i dostal. Zároveň pro mě LinkedIn kompletně suploval životopis a
vizitky. Nevýhodou byly časté nájezdy s nabídkou finančního poradenství a žádosti o propojení od HR “expertů”, kteří sbírají uživatele LinkedIn jako samolepky do Facebook Messengera.

Minulý týden jsem posmutněl, Microsoft koupil LinkedIn. Co bude teď?

Řeknete si velká společnost jako Microsoft musí být v nákupech velmi úspěšná, opak je pravdou. Microsoft totiž v poslední době učinil několik kulantně řečeno přešlapů.

Nákup skvělé firemní sociální sítě Yammer, kterou jsem měl tu čest řadu let využívat na propojení s kolegy po celém světě a pro sdílení nápadů, nedopadl dobře. Yammer měl totiž jako startup vizi, po koupi se z něj však stal jen pouhý add-on jiných produktů.

Špatně dopadla aplikace Sunrise, jeden z nejlepších kalendářů pro chytré tele
ony, který se stal skoro nepoužitelným. Takto bych mohl pokračovat s nákupy Microsoftu ještě dlouho, společnost Nokia rovnou přeskočme, to by tento text pokračoval do dalších čísel MSM.

Proč vlastně velké firmy takové nákupy dělají?

Buď chtějí rychle získat něco co nemají nebo chtějí rychle zabrání konkurenci, aby to měla místo nich. V tomto případě platí oboje.

Možná jste si nevšimli, ale Facebook představil nedávno Facebook at Work. Ten má ambice dostat Marka Zuckerberga dovnitř společností. Proto v nákupu LinkedIn vidím pojištění si pozic ve firmách a zároveň zisk cenných social graph dat. Ty bude moci Microsoft využít v dalších svých produktech. Říkám bude moci, to neznamená, že se to Microsoftu povede. Každopádně se smiřme s tím, že LinkedIn a další související služby jako Slideshare nebo Lynda už nikdy nebudou stejné. Microsoft již minulý týden zahájil změny v LinkedIn tím, že zrušil promítání vývojářské konference Apple WWDC v kancelářích LinkedIn, tedy promiňte mi, v Microsoftu.Comments are closed.