|
|

Čeká nás game changer z automotive

16 January 2017 // AUTHOR: // CATEGORY: Automotive, CES, Digital, Tech // Comments Off on Čeká nás game changer z automotive

Na CES 2017 jsem očekával klasické posuny technologií, tedy větší a tenčí obrazovky, ještě chytřejší domácnosti – ano, byla tu i chytrá postel, a také, že se samolepka 4G změní na 5G. Díky tomu bude v budoucnu náš svět hyperpropojený a s minimálním zpožděním v přenosu dat, což umožní i takové věci, jako je streaming virtuální reality v reálném čase. Zápas z pohledu Jaromíra Jágra juniora přenášený přímo do vaší virtuální helmy by mohl být cool. Nicméně nízké zpoždění dovolí i vzdálenou chirurgii, kde každá milisekunda v prodlevě hraje zásadní roli. Klíčové bude 5G i pro budoucí plné využití autonomních vozidel, kdy díky tomu budou moci auta komunikovat nejen mezi sebou, ale i s cyklisty a chodci.

Automobilový průmysl podle mě na CES 2017 jasně ukázal, že ten další velký game changer bude od nich, a to především díky spolupráci s dalšími odvětvími. Například výrobce grafických karet NVIDIA představil svou spolupráci s Audi na autonomních vozidlech, ty ukáže už v tomto roce. Výsledkem bude AI platforma pro vozidla, kterou pak možná najdeme i ve Škodě. Rozjetý auto průmysl si stopl i Amazon, tedy hlavně jeho digitální asistentka Alexa, která se usadí nejprve ve Fordu. Takže klasická večerní konverzace s ledničkou či televizí bude: “Alexo, zeptej se forda, jestli jsem ho zamkl.” Honda na CES ukázala i koncept elektroauta určeného pro čím dál tím více oblíbenější sdílení aut.

No já už se každopádně těším na dobu, kdy budu křičet na sdílenou kapsuli od Škodovky, aby zaparkovala před L’Fleurem a za pár hodin mě tu společně s nákupem z Rohlíku vyzvedla.Comments are closed.